if_photoif_put_inmenu
ВIКНА ДВЕРI  ЕКІПАЖ
Зателефонуйте нам!
+38 (097) +38 (097) 749-95-75 Показати
+38 (093) +38 (093) 749-95-75 Показати

Енергоефективні вікна. Як заощадити на опаленні? Вся правда про віконі системи!

01 листопада 2023

У підборі металопластикових вікон для свого житла, ми часто стикаємося з поняттям "енергозберігаючі вікна". Питання про те, яке вікно вважається енергоефективним, є дискусійним. У цій статті ми постараємося детально розкрити питання енергозбереження та економії на опаленні.

Перший "бар`єр" на шляху тепла з приміщення на вулицю - це пластиковий профіль вікна. Обираючи енергозберігаюче вікно, зверніть увагу на характеристики профільної системи. Чим ширше буде профіль і чим більше буде у ньому ізольованих повітряних камер, тим краще він впорається зі збереженням тепла. Щоб забезпечити високі показники теплозбереження в профілі повинно бути 6-7 повітряних камер. Кожна камера - це додатковий бар`єр, що не дає теплу проходити на вулицю. Важливим є й загальні габарити рами зі стулкою: оптимальна монтажна ширина становить 70-82 мм. У нас представленні три системи з найвищими показниками теплозбереження: EKIPAZH Ultra 7, WDS 7S та WDS 8S. Також важливий фактор - притискання стулки до рами. Чим щільнішим буде притискання тим меншим буде ризик появи протягів. Тут важливу роль грає якість фурнітури, ущільнювача. Пам`ятайте, фурнітура має бути не тільки правильно підібрана, а і правильно відрегульована.

Одним з головних факторів при виборі енергозберігаючого вікна є склопакет. Він займає близько 85% площі всієї конструкції. Показник теплопередачі згідно вимог ДБН В.2.6-31-2021 "Теплова ізоляція будівель" для ІІ кліматичної зони 0,70м2 С/Вт, для І та ІІІ 0,90м2 С/Вт.

Досягти такий показник можна тільки за рахунок збільшення кількості скла в склопакеті, спеціальним енергозберігаючим напиленням на склі та заповненням повітряних камер аргоном. Для того, щоб максимально заощадити тепло обираємо тільки двокамерний склопакет(три скла). Енергозберігаюче напилення на склі, це спеціальне напилення іонів срібла, яке грає роль "теплового дзеркала", відбиваючи тепло назад до приміщення. Альтернатива енергозберігаючому - мультифункціональне скло, яке забезпечує подвійний ефект. Взимку воно зберігає тепло, а влітку не пускає в приміщення сонячні промені, захищає від впливу ультрафіолету. В такому випадку ви заощаджуєте на опаленні і на кондиціонуванні.

Таким чином, найкращим варіантом для ваших вікон буде двокамерний склопакет з мультифункціональним склом та з заповненими повітряними камерами аргоном. Також, звертаємо увагу при виборі якісних вікон ви отримуєте значно кращу шумоізоляцію.

Звісно, ціна вища за вікна виготовленні з простішого профілю і звичайним склопакетом, але в майбутньому ви заощаджуєте на опаленні. До прикладу, вартість вікна з 7-камерного профілю з мультифункціональним двокамерним склопакетом та з дистанціями заповненими газом вища орієнтовно на 30% за вартість вікна з 3-камерного профілю і однокамерним склопакетом. На перший погляд нам здається, що це доволі велика сума і не хочеться платити більше, але враховуємо той момент, що вікна будуть слугувати щонайменше 15 років, температура повітря в кімнаті з енергоефективними вікнами буде вищою орієнтовно на +5-6°C, що дозволить значно економити кожного опалювального сезону, а кошти які ви переплатили за енергоефективність повернуться до вас вже через 3-4 роки.

Враховуючи вище сказане, ми робимо висновок, що обираючи енергозберігаючі вікна ми отримуємо не тільки відмінну якість, а ще заощаджуємо на опаленні на довгі роки.